خواب راحت با بالش هوشمند و مزایای شگفت انگیز آن


بالش هوشمند به بالش هایی گفته می شود که از جنس مموری فوم ساخته شده باشند. مموری فوم قادر است حالت سر و گردن شخص را بخود گرفته و فشارهای اضافی را از روی عضلات گردن بردارد. به این ترتیب کسی که از این بالش ها استفاده می کند خوابی راحت خواهد داشت.

خواب راحت با بالش هوشمند و مزایای شگفت انگیز آن


چه به دلیل اسرتس روزانه یا حوادث مهم زندگی باشد یا به دلیل تماشای بیش از اندازه تلوزیون، اغلب افراد نمی توانند کیفیت لازم برای خواب خودشان را بدست بیاورند. انتخاب بالشت مناسب می تواند کمک کند تا کیفیت خوابتان را بهتر کنید. بر این اساس، یکی از محبوب ترین کالاهای خوابی که افراد برای ارتقاء کیفیت محل خواب خود به آن توجه می کنند بالش های مموری فوم است. این نوع بالش ها برای کسانی که مشکل گردن درد دارند عالی است. مردم بالش هوشمند را به دلایلی مختلف انتخاب می کنند اما یکی از بزرگ ترین جذابیت های آن طریقه انطباق این محصولات با فشار وارده است. بالش هوشمند طوری طراحی شده است که شما را طوری در آغوش بگیرد که به حفظ راستای سر و ستون فقرات شما در جهتی سالم کمک کند. همچنین طوری ساخته شده است که دوام بالایی داشته باشد و بدون اینکه گود بیافتد در طول شب پشتیبانی خود از سر و گردن شما را حفظ کند.

بالش فوم هوشمند


مموری فوم یا فوم هوشمند نوع ویژه ای از مواد است که نسبت به دما و فشار واکنش نشان می دهد و این باعث می شود که به شکل سر و گردن شخص انطباق پیدا کرده و شکل بگیرد. به این ترتیب، فوم قالبی را پیرامون سر، گردن، شانه ها، گوش ها و دیگر بخش های بدن شما شکل می دهد که آن ها را در حین خواب پوشش می دهد. نوع سنتی و خیلی رایج این نوع فوم ها پلی اورتان است که به عنوان فوم ویسکوالاستیک نیز شناخته می شود. نوع دیگری نیز وجود دارد که شامل یک قسمت ژل است که شامل هزاران رشته ژل کوچک است که در ترکیب با یکدیگر قرار گرفته اند. بالش مموری فوم ژلی محصول جدیدتری بوده، کمی گران تر است و به لحاظ انتقال گرما دارای مزیت بوده و فضای خنک تری برای خوابیدن فراهم می کند. اما نوع افسانه ای این بالش های هوشمند محصولی است که ناسا در دهه 1970 برای استفاده فضانوردان در فضاپیماها طراحی کرده است. درحالی که ناسا می گوید دستی در توسعه مموری فوم داشته است، اختراع این بالش های مخصوص فضا پیما به چارلز یوست نسبت داده می شود که این محصول را در قراردادی برای ناسا در سال 1966 اختراع کرده است. خاصیت ویسکوزیته این فوم اجازه می دهد گرمای بدن شما بالش را نرم کند و به کاهش درد گردن و کمردرد شما کمک کند. بر اساس گرمای بدن شما، بالش های مموری فوم نرم تر می شوند تا شکل ایده آل برای حمایت از سر و گردن شما را پیدا کنند. راه های مختلفی برای استفاده از بالش هوشمند وجود دارد که می تواند به ارتقاء کیفیت خواب شما کمک کند.

انواع بالش هوشمند


برخلاف انواع بالش های دیگری که به شکل کیسه گندم یا کرک طراحی می شوند، بالش های مموری فوم در اشکال و سبک های مختلفی ارائه می شوند. در نهایت اما همه این ها برای این ساخته می شوند که شما سرتان را روی آن ها بگذارید در طول شب خوابی راحت داشته باشید. اما انتخاب شما بستگی به نیاز های ویژه شما دارد و هرکدام از این بالش ها برای اهداف مختلفی استفاده می شوند.

بالش کانتور یا منحنی شکل


یک بالش هوشمند منحنی شکل، یک ورقه ویسکوالاستیک است که دو برآمدگی دارد که بطور افقی از یک طرف به طرف دیگر ادامه پیدا می کند و یک شیار ظریف دارد. شیار جایی است که سر را در آغوش می گیرد و برآمدگی ها گردن را حمایت می کنند. این بالش بیشترین ثبات را برای سر فراهم می کند. به دلیل شکل منحنی این بالش در ترکیب با طبیعت حمایتگرانه فوم ویسکوالاستیک، این محصولات بین کسانی که گردن درد دارند بسیار محبوب بوده و همچنین برای کسانی که به پشت می خوابند بهترین بالش محسوب می شوند.

مموری فوم ساختار شکسته


یک بالش هوشمند ساختار شکسته کاملا با بالش منحنی شکل فوق الذکر متفاوت است. از لحاظ شکل، آن ها معمولا به شکل مستطیل و شبیه به بالش های سنتی هستند. از آنجایی که از صدها یا بعضا از هزاران قطعه کوچک فوم تشکیل می شوند که با هم جمع شده اند تا حس واحدی را ایجاد کنند، به آن ها بالش های ساختار شکسته یا قطعه قطعه گفته می شود. مزیت داشتن طبیعت قطعه قطعه شده این است که به فوم امکان داشتن قابلیت تنفس بیشتری می دهد. در نتیجه خوابیدن روی آن خنک تر شده و گرما را در خود حبس نمی کند. به علاوه، اگرچه واقعا نیازی به شل کردن یا تا کردن بالش وجود ندارد اما بالش هوشمند ساختار شکسته برخلاف بالش منحنی شکل می تواند تنظیم یا مچاله شود تا شکل دلخواه شخص را به خود بگیرد.

سنتی


این نوع بالش هوشمند، شکلی مستطیلی مانند بالش های معمولی دارد که بصورت یک تکه و در اندازه های مختلف ارائه می شود. دو نوع بالش مموری فوم سنتی داریم. اولی بصورت چهارگوش عرضه می شود بصورتی که در گوشه ها کمی خم شده است. دومی در شکل و ظاهر مشابه اولی است اما لبه دو درز دارد که در لبه ها ارتفاع بیشتری به بالش می دهد که برای شانه ها و گردن پشتیبانی بیشتری فراهم می کند.

بالش مموری فوم وج به شکل یک مثلث بزرگ است که برای بالاتر نگه داشتن بدن با اهدافی درمانی استفاده می شود


بالش وج


یک بالش وج به اسامی مختلفی خوانده می شود و کاربردهای بیشتری نسبت به بالش هوشمند سنتی دارد. یک بالش مموری فوم وج به شکل یک مثلث بزرگ است. از این بالش برای بالاتر نگه داشتن بدن با اهدافی مختلف استفاده می شود. این بالش بیشتر با اهداف درمانی و طبی از قبیل مقابله با مشکلات تنفسی، رفلاکس اسید معده، یا معضلات سینوسی استفاده می شود. به علاوه برای دوران بارداری نیز توصیه شده است.

مزایای بالش فوم هوشمند


با دوام بودن، ایمنی بهداشتی بالا، رفع نقاط فشار و ایجاد پشتیبانی از عضلات و مفاصل، کاهش موارد آپنه خواب، جهت دهی ستون فقرات بدن، کاهش درد گردن، و ایجاد پشتیبانی از گردن برای افرادی به پهلو می خوابند، از مزایای ویژه بالش های مموری فوم می باشد. کارشناسان خواب داتیس به شما توصیه می کنند که نسبت به نیازها و عادات خوابتان بالشی مناسب خودتان انتخاب نمائید تا بتوانید کیفیت خواب خود را ارتقاء داده از سلامتی خودتان محافظت کنید.