تاثیر آب و هوا برروی خواب


آیا تا بحال متوجه شده اید که زمان های مختلف سال یا الگوهای خاص آب و هوا بر احساس شما و یا چگونگی خواب شما اثر می گذارند؟؟

اگرچه بسیاری از جنبه های دستیابی به خواب خوب، تحت کنترل ما هستند، یکی از عواملی که اغلب نادیده گرفته می شود، محیط خارج است.

تغییرات در دما، فشار جو، رطوبت، بارندگی، تغییر جابجایی محیط خواب (عوض کردن تشک، تغییر دکوراسیون تخت خواب، تغییر اتاق خواب، و ...) در بسیاری از موارد به صورت مثبت و منفی تاثیر می گذارد.

دانستن این مطالب علمی در ورد تاثیرات آب و هوا،و یا هر عامل خارجی دیگر برروی خواب، باعث میشود که جلوی خیلی از عوامل که در اصطلاح باعث دزدی خواب (Slumber Stealing ) میگردد گرفته شود.

زمستان، فصل خاصی در این زمینه می باشد، به علت کوتاه بودن روزها و طولانی بودن شب ها، چرخه خواب به نسبت فصل های بهار، تابستان و پاییز متفاوت است.

با تغییر چرخه آفتاب، نقش مهمی در کیفیت خواب می تواند داشته باشد.

روزهای کوتاه تر می تواند، برروی بیوشیمی شما تاثیر بگذارد.

ویتامین دی برای تولید سریتونین، مهم است و سروتونین برای بسیاری از توابع، مانند سایکل خواب (Sleeep CYCLE) و بیداری اهمیت دارد.

منبع اصلی ویتامین D ما، نور خورشید است. هزچچقدر میزان دریافتی نور خورشید ما کم باشد، به همان میزان خروجی ویتامین، افسردگی، خستگی و میزان استفاده از کربوهیدرات افزایش پیدا می کند

برطبق تحقیقات دانشگاه پردو، افرادی که دارای پوست سفید هستند، نیاز له 9 دقیقه، پوست گندمی به 16 دقیقه و دارای پوست تیره هستند ، 38 دقیقه نیاز به جذب 2000(IU) ویتامین D دارند.

هوای خنک، کیفیت خواب را افزایش می دهد. هوای گرم و مرطوب به همان اندازه باعث کسلی و کاهش کیفیت خواب می شود

با تمام توضیحات مختصری که در مورد تغییراتآب و هوایی بر کیفیت خواب، داده شد، تشک های برن با داشتن محفظه های سرد و گرم (Temperature case) درفصل سرما، گرما، شرایط آب و هوای خشک و یا مرطوببترین شرایط خواب آرام و بی دغدغه را برای شما فراهم می آورد:

با مشاورهبا کارشناسان تشک برن، بهترین انتخاب را با توجه به آناتومی بدن خود انتخاب کنید.